Класика за Дунав срещу "тигрите" от Бистрица
Автор: Екип Ruse24.bg 18:03 / 03.11.2018Коментари (0)11199
© ФК Дунав
"Дунав“ победи "Витоша“ (Бистрица) с 3:0 в откриващия мач на 14-ия кръг на Първа професионална лига. "Драконите“ бяха неудържими на Градския стадион в Русе, а таранът Ахмед Ахмедов вкара две попадения, с които оформи сметката си на 7 гола от старта на първенството. Със спечелените 3 точки "Дунав“ вече е на 10-то място във временното класиране с 14 пункта, изпреварвайки с точка днешния си съперник.

В игра за русенци се завърнаха капитанът Мартин Ковачев, пропуснал мача с "Локомотив“ (Пловдив) за Купата на България заради наказание и възстановения от контузия Божидар Васев.

Играчите на Людмил Киров започнаха мача устремно, създавайки две възможности за гол в рамките на първите две минути! Първо Красимир Станоев стреля силно от пряк свободен удар, но вратарят на бистричани Християн Василев изби топката в корнер. След неговото изпълнение Ахмед Ахмедов се размина с топката на сантиметри от голлинията.

В 6-та минута "драконите“ откриха резултата! Красимир Станоев хвърли дълъг пас наляво към Божидар Васев, той овладя отлично и центрира без забавяне в наказателното поле, където Ахмед Ахмедов изпревари защитник на гостите и плонжира и с крак изпрати топката във вратата на "Витоша“ – 1:0!

Гостите отговориха с опасен удар на Лъчезар Котев от границата на наказателното поле в 10-та минута, но Станислав Антонов показа класа и изби топката, която летеше към долния ляв ъгъл на вратата му.

"Драконите“ продължиха с по-настоятелната си игра и организираха нова опасна атака към вратата на "Витоша“. В 13-та минута Красимир Станоев спечели много пространство с топка в краката, стигна до наказателното поле на бистричани и пусна към Иван Коконов, който излезе сам срещу вратаря Василев, чукна топката покрай него но защитник на "Витоша“ успя да избие в корнер.

Две минути по-късно футболистите на "Дунав“ вкараха втори гол! Коконов пусна страхотен пас от централната зона към Светослав Ковачев, той се измъкна от опита за засада на гостите, излезе сам срещу Василев и с отсечен удар изпрати топката в левия ъгъл на вратата му – 2:0!

В 24-та минута резултатът стана класически! Иван Коконов намери вляво в наказателното поле Светослав Ковачев, той центрира остро по земята, вратаря на гостите се размина с топката и Ахмед Ахмедов отблизо я търкулна в мрежата – 3:0!

Играчите на Людмил Киров продължиха доминацията си над бистричани до края на първата част, като имаха още няколко добри възможности за попадение.

Второто полувреме започна отново с по-добра игра на русенци. В 55-та минута Бранимир Костадинов центрира отдясно, но Светослав Ковачев не успя да засече топката при далечната греда на вратата на "Витоша“.

Точно след час игра на терена се появи Борислав Балджийски, който замести Божидар Васев. Девет минути по-късно Исмаил Иса замени авторът на два от головете за "Дунав“ Ахмед Ахмедов.

Футболистите на Людмил Киров не изпуснаха инициативата до края на мача, макар и да не създадоха толкова голови положения както през първата част.

Наставникът на "Дунав направи последната си смяна в 86-та минута на мача – терена напусна Христо Попадийн, а на неговото място влезе Петър Патев.

В следващия кръг "Дунав“ гостува на "Ботев“ (Враца). Мачът е на 11 ноември, неделя от 12.15 часа.

"Дунав“ игра в състав: 86. Станислав Антонов, 24. Преслав Петров, 16. Мартин Ковачев (к), 5. Георги Динков, 77. Бранимир Костадинов, 83. Христо Попадийн (86 – 4. Петър Патев), 31. Красимир Станоев, 14. Божидар Васев (60 – 25. Борислав Балджийски), 17. Иван Коконов, 98. Светослав Ковачев, 9. Ахмед Ахмедов (69 – 22. Исмаил Иса).

Старши треньор: Людмил Киров