Спортните новини: Днес (1) | Вчера (0)
Дунав вкара на Лудогорец, но това не бе достатъчно
Автор: Екип Ruse24.bg 22:52 / 02.09.2018Коментари (0)2767
©
Дунав загуби от Лудогорец с 1:3 като гост в мач от 7-ия кръг на Първа лига, който се игра на "Лудогорец Арена" в Разград. Джоди Лукоки и на два пъти Клаудиу Кешеру бяха точни за домакините. Почетното попадение за русенци бе дело на Иван Коконов.

Поражението остави Дунав на 12-о място във временното класиране с актив от 6 точки.

Дебют за “драконите" направиха последните три нови попълнения – Дуда, Ахмед Бен Еша и Дерик Менса.

Старши треньорът на Дунав Малин Орачев бе принуден да направи три промени в своя състав. Болният Божидар Васев бе заместен от бразилеца Дуда, който направи официален дебют за Дунав, Ахмед Ахмедов зае мястото на контузения Глаусио Да Силва на върха на атаката, а Мухамаду Ндиайе започна вместо национала Светослав Ковачев.

Още в 1-та минута домакините организираха опасна атака – Вандерсон отправи точен удар, но Филип Димитров успя да избие в корнер.

В 26-та минута шампионите откриха резултата – Клаудиу Кешеру изведе Джоди Лукоки в наказателното поле и холандецът изпрати топката в горния десен ъгъл на вратата на Дунав – 1:0.

В самия край на първата част “драконите" имаха много добра възможност да изравнят. Борислав Балджийски намери прекрасно Иван Коконов вляво в наказателното поле, той преодоля вратаря Ренан, но не успя да намери непокрития Ахмед Ахмедов.

В началото на второто полувреме шампионите направиха преднината си класическа. В 51-та минута Вандерсон центрира от корнер отляво на вратата на Филип Димитров, Клаудиу Кешеру посрещна топката със страховито воле, изпращайки топката във вратата на Дунав – 2:0. Две минути по-късно отново той вкара топката във вратата на русенци след като бе изведен добре отляво в наказателното поле отново от Вандерсон.

В 61-ата минута Иван Коконов получи топката на границата на наказателното поле, шутира много хубаво с десния крак, но топката премина на половин метър от десния стълб на вратата на Лудогорец. Минута по-късно още едно от новите попълнения дебютира за “драконите" – Ахмед Бен Еша влезе на мястото на Дуда. По същото време Бранимир Костадинов замени Борислав Балджийски.

В 69-ата минута Филип Димитров спаси вратата си от сигурен гол. Джоди Лукоки излезе сам срещу него, опита да го прехвърли, но стражът на Дунав успя да улови топката.

Добрата игра на Иван Коконов се увенча с гол в 76-та минута! Крилото на “драконите" овладя дълъг пас на Мартин Ковачев отляво по атаката, преодоля Цветомир Панов и изпрати топката във вратата на Ренан.

В 82-та минута Димо Бакалов отправи силен удар извън наказатеното поле и топката срещна гредата на вратата на Дунав. Три минути след това и ганаецът Дерик Менса направи своя дебют с небесно-синята фланелка заменяйки Мухамаду Ндиайе.

Лудогорец: 33. Ренан, 25. Цветомир Панов, 30. Козмин Моци, 3. Антон Недялков (86`- 90. Рафаел Форстър), 6. Натанаел, 18. Светослав Дяков (к), 44. Яцек Горалски, 92. Джоди Лукоки, 10. Густаво Кампаняро (58`- 70. Якуб Швиерчок), 88. Вандерсон (68`- 7. Димо Бакалов), 28. Клаудиу Кешеру

Дунав: 33. Филип Димитров, 83. Христо Попадийн, 16. Мартин Ковачев (к), 5. Георги Динков, 2. Дуда (62`- 8. Ахмед Бен Еша), 4. Петър Патев, 31. Красимир Станоев, 25. Борислав Балджийски (62`- 77. Бранимир Костадинов), 17. Иван Коконов, 27. Мухамаду Ндиайе (85`- 99. Дерик Менса), 9. Ахмед Ахмедов.

Голмайстори: 1:0 Джоди Лукоки (26); 2:0 Клаудиу Кешеру (51); 3:0 Клаудиу Кешеру (53); 3:1 Иван Коконов (76);

Главен съдия: Драгомир Драганов (Варна)