Спортните новини: Днес (3) | Вчера (2)
Дунав загуби от Етър, ще се бори с Царско село за мястото си в Първа лига
Автор: Екип Ruse24.bg 22:23 / 21.05.2018Коментари (0)7129
©
Дунав не успя да отстрани Етър в плейофния реванш и ще трябва да се бори за оцеляването си в Първа лига чрез още един двубой. "Драконите" загубиха с 1:2 от тима на Красимир Балъков на градския стадион в Русе. В първия двубой Дунав отново загуби, но с 0:2.

По този начин възпитаниците на треньора Малин Орачев ще играят решаващ бараж за място в Първа лига срещу тима на Царско село. Мачът е на неутралния терен в Пловдив.

Първият гол на стадиона в Русе падна в 57-ата минута. Юлиан Ненов центрира от корнер, а Ндиайе засече с глава в мрежата за 1:0.

Радостта на "драконите" бе само 10 минути, тъй като гостите от Етър убиха интригата с изравнително попадение. Батрович беше фаулиран от вратаря Мартин Луков в наказателното поле на Дунав и съдията отсъди дузпа. Потърпевшият Батрович бе точен от бялата точка за 1:1.

В 76-ата минута двата отбора останаха с по 10 човека. Самб Бадара извърши нарушение срещу Михаил Милчев, но реферът изгони и двамата футболисти.

В добавеното време Иван Стоянов изпълни по перфектен начин пряк свободен удар и донесе победата на Етър - 1:2.