Неприятно! Етър засили Дунав към бараж за оставане в Първа лига
Автор: Екип Ruse24.bg 21:52 / 17.05.2018Коментари (0)7050
© Lap.bg
Дунав загуби от Етър с 0:2 като гост в първия плейоф за 11-ото място, което ще гарантира на спечелилия тим участие в Първа лига и през следващия сезон. Двубоят се игра на стадион "Ивайло" във Велико Търново, а реваншът е в Русе в понеделник (21 май) от 20,30 часа.

Даниел Младенов (54) и Георги Пашов (75) вкараха попаденията в срещата.

Почти цяло второ полувреме Дунав игра с човек по-малко, след като Мартин Ковачев бе изгонен в 50-ата минута за втори жълт картон. Това стана след груб фаул на бранителя срещу Румен Руменов. В 84-ата минута бе изгонен и Бирсент Карагарен.

Най-спорната ситуация в мача бе в 40-ата минута. След центриране от корнер на Мане в наказателното поле на Дунав топката попадна в Бадара, който я засече с глава. След това обаче Ерик Почански я отклони почти с гръб към голлинията и тя влетя във вратата на Мартин Луков. Първоначално главният съдия зачете гола, но впоследствие го отмени и маркира засада на Почански.

В 54-ата минута Етър откри резултата. Димо Атанасов отне топката от Исмаил Иса в центъра на терена и напредна по левия фланг. Последва центриране в наказателното поле на Дунав, където Диян Димов отклони с глава, но топката отиде в краката на Даниел Младенов. Той я овладя и отправи мощен диагонален удар, при който кълбото се удари в гредата и влезе в мрежата зад Мартин Луков за 1:0.

Малко след гола Бирсент Карагарен преодоля трима играчи на Етър, след което отправи удар от дистанция, но топката профуча над напречната греда на вратата на Христо Иванов.

В 75-ата минута Етър удвои преднината си. След центриране от корнер топката бе избита на 30 метра пред вратата на Дунав. Георги Сърмов я изрита с левия крак напред, като се получи идеално извеждане на Георги Пашов сам срещу вратаря на Дунав. Защитникът отигра ситуацията хладнокръвно и опъна мрежата за 2:0.

В 84-ата минута Дунав остана с 9 души на терена. Бирсент Карагарен получи директен червен картон, след като вдигна много високо крака си и удари в слабините Никола Колев.