Синя България потъна в траур! Левски отново с калъфка!
Автор: Екип Ruse24.bg 22:47 / 09.05.2018Коментари (23)7620
©
Синя България отново потъна в скръб след поредния огромен провал на Левски. "Сините" загубиха от Славия във финала за Купата на България и за поредна година ще останат само с калъфката. Белите победиха след изпълнение на дузпи с 4:2, а редовното време и продълженията завършиха 0:0.

Така отборът на Венци Стефанов спечели квота за участие в турнира Лига Европа.

В герой за Славия се превърна вратарят Георги Петков, който спаси 3 дузпи. Едната от тях бе в редовното време и бе изпълнена от Жорди Гомес в 12-ата минута.

Две минути преди продълженията пък ветеранът отрази удар на Обертан в гредата и така запази мрежата си суха.

При изстрелите от бялата точка Ивайло Димитров - Косъма сбърка за Славия, но пък Тиам и Роман Прохазка също пропуснаха за Левски. Победната дузпа за "белите" бе изпълнена от юношата на Левски Георги Йомов. Останалите дузпи за Славия бяха реализирани от Иван Минчев, Милчо Ангелов и Стефан Велев. За Левски точни бяха Филипе Нашименто и Антонио Вутов.

Вижте изпълненията от бялата точка в прикачения файл!