Дунав загуби от Етър, затъна на последно място в групата
Автор: Екип Ruse24.bg 19:31 / 09.04.2018Коментари (0)10109
© Ruse24.bg
Дунав загуби от Етър с 1:2 в мач от 28-ия кръг на Първа лига, който се игра на стадион "Ивайло" във Велико Търново. Единственото попадение за русенци бе дело на Исмаил Иса (73).

Поражението изпрати "драконите" на последното място в Група Б на втората осмица с актив от 22 точки.

Всичко най-интересно в мача се случи през второто полувреме. "Болярите" решиха изхода на двубоя с две бързи попадения в рамките само на 3 минути, след като Бадара (48) и Велко Батрович (52) пронизаха последователно русенската врата.

В 60-ата минута Бирсент Карагарен бе изведен на стрелкова позиция, но вратарят Христо Иванов парира удара му.

Победата на Етър можеше да бъде и по-убедителна, тъй като в 69-ата минута домакините вкараха още едно попадение, което обаче бе отменено заради засада на Иван Стоянов, която несъществуваше.

В 73-ата минута Васил Шопов проби отдясно и Исмаил Иса засече във вратата за 2:1. Това бе втори гол във втори пореден мач за най-новото попълнение на Дунав.