Спортните новини: Днес (1) | Вчера (2)
Локо (Русе) удари Кубрат, запази място в Топ 4
Автор: Екип Ruse24.bg 10:41 / 20.11.2017Коментари (0)2264
© ФК Локомотив
Локомотив (Русе) победи с 1:0 "Кубрат 2016" в среща от XV кръг на Североизточната трета лига. Точен бе капитанът на "железничарите" Живко Парашкевов в 70-ата минута.

Победата на локомотивци обаче не дойде никак лесно. Домакините от Кубрат излязоха пределно амбицирани за вземат своето в домакинския си мач и бяха по-настойчиви пред гола. Усилията им в предни позиции обаче доведоха единствено до две греди.

Русенци пък бяха по-внимателни от отбрана и успяха да нанесат своя удар в 70-тата минута. Капитанът им Живко Паракшевов намери в предни позиции централния нападател Сонер Хюсеин. Той от своя страна центрира прецизно и връхлитащият Парашкевов с глава успя да намери мрежата на кубратската врата.

Домакините реагираха мигновено и потърсиха поне частичен успех. Вратарят на "железничарите" Димитър Лазаров и бранителите пред него показаха характер и успяха да удържат на финалния натиск на "Кубрат 2016".

С трите точки Локомотив (Русе) остава на четвърто място в таблицата на временното класиране в Североизточна трета лига. В следващия кръг "червено-черните" приемат Септември '98 (Тервел). Двубоят ще се играе идната неделя, 26 ноември, от 14:00 часа, на стадиона в Сливо поле.