Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
Автогол посече Дунав в Русе
Автор: Екип Ruse24.bg 15:44 / 19.11.2017Коментари (1)2280
© ПФК Черно море
Дунав загуби от Черно море с 0:1 в мач от 16-ия кръг на Първа професионална лига, който се игра на градския стадион в Русе. Единственият гол падна в 13-ата минута, след като Бирсент Карагарен вкара топката в собствената си врата.

Черно море започна силно срещата и още в 13-ата минута успя да открие резултата. Атанас Зехитров проби по десния фланг, намери Георги Илиев в наказателното поле, който центрира. С топката се размина Мариян Огнянов, но Бирсент Карагарен не успя да се намеси по най-добрия начин и си отбеляза автогол.

Три минути по-късно "моряците" пропуснаха да покачат в резултата. Зехиров центрира отдясно към Мариян Огнянов, който не успя да стреля. Топката попадна в Сукуна, но след изстрелът му рикошира в тяло на бранител и излезе в корнер.

Единствената опасност пред вратата на Емо Михайлов дойде в 32-ата минута. Васил Шопов центрира от корнер, а Мирослав Будинов с глава от трудна ситуация отклони топката, но тя премина на сантиметри над нап

речната греда.

61-вата минута Антон Огнянов проби мощно отляво, нахлу в наказателното поле и стреля, но стражът на домакините изби в корнер. Само пет минути по-късно Георги Илиев изведе Александър Цветков по дясното крило, който центрира остро към Сукуна, но нападателят на варненци не успя да засече топката.
Черно море бе подкрепен от около 200 привърженици на клуба, който пееха песни през всичките 90 минути.

Дунав: Станислав Антонов, Диян Димов (67- Бранимир Костадинов), Христофор Хубчев, Олексей Ларин, Тейнур Марем, Петър Патев (47- Юлиан Ненов), Васил Шопов, Карлос Жатоба, Божидар Васев, Бирсент Карагарен, Мирослав Будинов (60- Димитър Георгиев).

Черно море: 33. Емил Михайлов, 5. Стефан Станчев, 23. Илияс Хасани, 15. Александър Александров, 18. Атанас Зехиров, 21. Георги Илиев (89-Емил Янчев) , 22. Мариян Огнянов, 81. Антон Огнянов (71-Ондрей Сукуп), 6. Александър Цветков, 66. Орлин Старокин, 11. Амаду Сукуна (90-Николай Минков).