Спортните новини: Днес (2) | Вчера (2)
Мечтата продължава! Великолепен Гришо е само на една крачка от титлата в Лондон!
Автор: Екип Ruse24.bg 10:22 / 19.11.2017Коментари (5)1868
©
Григор Димитров показа старохотен характер и направи обрат, за да се класира на финал на заключителния "Мастърс" турнир в Лондон!

Гришо победи с 4:6, 6:0, 6:3 Джак Сок (САЩ) след близо два часа игра. Днес, от 20:00 часа, Димитров ще се изправи срещу белгиеца Давид Гофен, който сензационно надви в три сета шесткратния шампион Роджър Федерер (Швейцария).

Припомняме, че Григор разгроми Гофен в груповата фаза с 6:0, 6:2.

С класирането си за финала най-добрият наш тенисист си гарантира и ново рекордно класиране в световната ранглиста, където от понеделник ще бъде №3.

Григор Димитров поведе със страхотна игра с 3:0 гейма в първата част. Гришо стигна до още една възможност за пробив в четвъртия гейм, която за жалост не успя да реализира.

Това впоследствие се оказа решаващо, защото Сок успя да върне пробива и да изравни за 3:3. Това повлия на играта на Димитров, който започна да допуска често двойни грешки, от които се възползва Сок. С втори пробив американецът поведе с 5:4, след което сервирайки за сета, спечели с 6:4 след 47 минути игра.

През втората част Димитров отново започна с ранен брейк и поведе с 3:0 гейма. Този път българинът не допусна колебания и успя да вземе и следващите 3 гейма, като се наложи с 6:0 след 22 минути игра.

В решителната финална трета част Григор успя да постигне решаващ пробив за 5:3. Гришо спаси два точки за брейк и успя с четвъртия си мачбол да затвори мача.

"Нямам думи. Трябваше да свърша много работа, за да спечеля, защото не изиграх най-добрия си мач", заяви Григор Димитров по време на интервюто на корта.

"Джак е страхотен играч и ми създаде проблеми с форхенда си, но аз вярвах в силите си! В първия сет си мислех, че контролирам нещата, но той намери начин да го спечели. В последния гейм на мача трябваше да контролирам нервите си. Иначе не можеш да печелиш мачове на такава сцена. Успях да изгоня негативните мисли от главата ми и се получи", коментира Димитров.

"Да, играх вече с Гофен, което е интересно. Но финалът е друг мач и трябва да го изиграя. Това е последната ми среща за сезона и се надявам след нея да съм щастлив", допълни Григор Димитров.