Спортните новини: Днес (3) | Вчера (2)
Историческо! Победа за Локо в първи мач пред русенска публика от 14 години
Автор: Екип Ruse24.bg 09:21 / 22.08.2016Коментари (0)1525
© ФК Локомотив
Локомотив (Русе) стигна до заслужен успех с 3:1 срещу Ботев (Нови пазар) в среща от втория кръг на първенството в Североизточната трета лига. За "червено-черните" това бе и първи официален мач пред собствена публика от 2002 г. насам.

Русенци доминираха през целия двубой и търсеха всяка възможност да достигнат до голово положение. Мачът почна с гол от съблекалните. 40-годишният ветеран и играещ помощник-треньор на "железничарите" Ивайло Кирилов завърши многоходова комбинация и от чиста позиция вкара за 1:0 още във 2-ата минута.

До края на първата част русенци имаха още доста положения за гол, но Радомир Хараланов и Динко Станчев пропуснаха от изгодни положения. И двама обаче се реабилитираха през второто полувреме.

Преди това, десетина минути след подновяването на играта, неразбирателство между вратаря Сашев и защитника Мартин Иванов доведе до нелеп автогол в 55 мин. "Железничарите" намериха сили да реагират незабавно в този важен психологически момент от мача. Още в ответната атака Радомир Хараланов възстанови преднината на русенци в резултата.

В 65 мин. Динко Станчев оформи крайното 3:1, след като бе изведен очи в очи с вратаря на Ботев и не сгреши.

Гостите от Нови пазар си позволиха твърда, на моменти достигаща до откровени грубости игра. Жертва на тези остри единоборства падна опитният халф на Локо (Русе) Живко Парашкевов, който се наложи да бъде заменен принудително след получен ритник в коляното. За щастие се оказа, че контузията му не е сериозна.

"Железничарите" започнаха срещу Ботев (Нови пазар) със следните единадесет: Пламен Сашев, Огнян Брайнов, Борислав Джарнавлиев, Мартин Иванов, Атила Юмер, Алеф Караосман, Борислав Караиванов, Ивайло Кирилов, Динко Станчев, Живко Парашкевов, Радомир Хараланов. По-късно в игра влязоха още Станимир Ангелов, Ивайло Иванов и Николай Дойнов.