Спортните новини: Днес (4) | Вчера (2)
Дунав победи Стяуа (Букурещ) с 3:2 в контрола
Автор: Екип Ruse24.bg 15:40 / 17.02.2019Коментари (0)1800
© ФК Дунав
Отборът на Дунав до 19 години изигра контролен мач срещу връстниците си от Стяуа (Букурещ). През по-голямата част на двубоя малките "дракони“ доминираха в срещата и заслужено се поздравиха с победа 3:2 над класния съперник.

Гостите рано поведоха в резултата и затвориха полувремето в своя полза 0:1. Втората част домакините вдигнаха оборотите и след много пропуски пред вратата на Стяуа успяха да обърнат резултата за 5 минути с голове на Митко Русанов и Димитър Илиев.

Със страхотен шут извън наказателното поле на нападател на румънците, те се върнаха в двубоя за 2:2. Победата донесе капитанът на отбора Кристиан Върбанов след точно изпълнена дузпа в края на мача - 3:2.

"Драконите" до 17 години също играха приятелка среща срещу Стяуа. Първото полувреме мина изцяло под диктовката на румънците, които заслужено водеха с 0:2 на полувремето. През втората част отборът на Дунав изравни играта и изпусна няколко чисти голови положения. В края на мача гостите вкараха и трети гол и така оформиха крайния резултат Дунав - Стяуа 0:3

В същото време три отбора от школата на Дунав пътуваха за Разград, за да изиграят контролни срещи срещу Лудогорец:

ДУНАВ 2005 - Лудогорец 2005 (2-ри отбор) 2:1

ДУНАВ 2004 - Лудогорец 2005 (1-ви отбор) 1:2

ДУНАВ 2006 - Лудогорец 2006 2:3