Спортните новини: Днес (3) | Вчера (2)
Дунав не успя да спре ЦСКА в Русе
Автор: Екип Ruse24.bg 20:28 / 24.11.2018Коментари (0)4613
© ФК Дунав
"Дунав" загуби от ЦСКА с 0:2 в мача от 16-ия кръг на Първа професионална лига. "Драконите" доминираха през първото полувреме на Градския стадион в Русе, но голове в края на първата и началото на втората част донесоха трите точки на гостите от София. След този двубой русенци остават на 12-то място във временното класиране с 14 точки.

В 6-та минута "Дунав" стигна до първата си възможност за гол в срещата. Иван Коконов проби отдясно по атаката на "драконите", подаде към Борислав Балджийски, който шутира, но топката се спря в тялото на Ахмед Ахмедов. Секунди след това Красимир Станоев, пусна дълъг пас към Коконов, но неговият шут бе избит от защитник на гостите.

В 20-та минута играчите на Людмил Киров отново направиха интересна атака. Коконов получи топката вдясно, пусна в коридор към намиращия се в наказателното поле Ахмедов, но в последния момент полузащитникът на "червените" Кристиян Малинов изби топката. Минута след това Балджийски намери с перфектен пас набралият скорост вляво Божидар Васев, той центрира, а Ахмедов стреля с десния крак от въздуха, но топката прелетя над гредата на вратата на гостите.

В 35-та минута Тиаго Родригез шутира от пряк свободен удар от около 25 метра, но топката премина над гредата на вратата защитавана от Станислав Антонов. Гостите поведоха при първото си сериозно положение пред вратата на "драконите" – в 40-та минута Тиаго центрира от пряк свободен удар отдясно по атаката на "армейците", Мауридес скочи най-високо в наказателното поле на "Дунав" и изпрати топката във вратата на русенци – 0:1.

Минута след попадението Божидар Васев проби отляво, центрира ниско в наказателното поле, но сантиметри разделиха Ахмедов от възможността да засече топката във вратата на Витаутас Черниаускас.

Второто полувреме започна с нов гол за гостите. Минута след подновяването на играта Едвин Джеси отбеляза за "червените" след самостоятелна акция отдясно – 0:2.

В 57-та минута Светослав Ковачев можеше да върне едно попадение за "Дунав". Младокът шутира силно от границата на наказателното поле, но вратарят на гостите изби в корнер.

В 60-та минута Станислав Антонов направи блестящо спасяване. Стражът на "драконите" парира силен шут на излезлия сам срещу него Мауридес. Минута след това Людмил Киров направи първата промяна в състава си – Исмаил Иса влезе на мястото на Иван Коконов.

Десетина минути по-късно Мухамаду Ндиайе зае мястото на Светослав Ковачев. Последната смяна на старши треньора на "Дунав" дойде в 83-та минута – Бранимир Костадинов замести получилия травма Христо Попадийн.

В 87-та минута Ахмедов бе изведен добре фронтално срещу вратата на ЦСКА, но ударът му премина встрани от левия стълб.

В следващия кръг "Дунав" гостува на "Левски". Двубоят на стадион "Георги Аспарухов" е на 1 декември, събота от 17.30 часа.

"Дунав“: 86. Станислав Антонов, 83. Христо Попадийн (83 – 77. Бранимир Костадинов), 16. Мартин Ковачев (к), 5. Георги Динков, 14. Божидар Васев, 4. Петър Патев, 31. Красимир Станоев, 7. Борислав Балджийски, 17. Иван Коконов (61 – 22. Исмаил Иса), 98. Светослав Ковачев (69 – 27. Мухамаду Ндиайе), 9. Ахмед Ахмедов.

Старши треньор: Людмил Киров

"ЦСКА-София": 30. Витаутас Черниаускас, 3. Жеферсон, 4. Божидар Чорбаджийски, 5. Николай Бодуров (к), 6. Рубен Пинто (82 – 16. Жанио Бикел), 7. Жоржиньо, 8. Едвин Джеси (83 – 22. Али Соу), 9. Мауридес, 11. Станислав Манолев, 15. Кристиян Малинов, 20. Тиаго Родригез (73 – 26. Валентин Антов).

Старши треньор: Нестор Ел Маестро

Голмайстори: 0:1 Мауридес (40); 0:2 Едвин Джеси (47);

Жълти картони: Христо Попадийн(“Дунав");

Главен съдия: Станислав Тодоров (Шумен)