Спортните новини: Днес (0) | Вчера (2)
Автор: Екип Ruse24.bg 09:54 / 28.06.2018Коментари (0)2851
© ФК Дунав
“Дунав" победи с 4:1 “Ботев" Гълъбово във втората си контрола от летния подготвителен период. Мачът се игра на стадиона в Мъглиж и бе излъчен наживо в страницата на ФК “Дунав" във Фейсбук. Дебютните си голове с фланелката на “драконите", макар и в неофициална среща вкараха Ахмед Ахмедов и Иван Коконов.

Старши треньорът на “Дунав" Малин Орачев стартира мача със следния състав: Станислав Антонов, Христо Лемперов, Мартин Ковачев, Георги Динков, Преслав Петров, Красимир Станоев, Иван Коконов, Александър Александров, Божидар Васев, Бранимир Костадинов и Ахмед Ахмедов.

“Дунав" надигра тотално своя съперник през първото полувреме и в рамките на 8 минути – между 10-та и 18-та направи резултата класически. Играчите на Малин Орачев пресираха високо своя съперник и положенията пред вратата на “Ботев" се редяха едно след друго.

“Драконите" имаха първата възможност в мача да открият резултата – в 8-та минута след центриране отдясно, Ахмед Ахмедов стреля с глава от вратарското поле, но стражът на “Ботев" улови топката на самата голлиния.

Две минути по-късно таранът бе безгрешен пред вратата на съперника и откри резултата. В 16-та минута резултатът бе удвоен за русенци – след пробив отляво топката бе подадена към Иван Коконов и той отблизо не сгреши – 2:0.

Само две минути по-късно Бранимир Костадинов направи резултата класически. Той вкара топката във вратата във вратата на “Ботев" и в 20-та минута, но попадението му отменено заради засада.

В 31-та минута Малин Орачев направи първата си смяна – Христо Лемперов бе заменен от Христо Попадийн.

На почивката Малин Орачев извърши три промени в състава си. Терена напуснаха Станислав Антонов, Ахмед Ахмедов и Красимир Станоев. На техните места влязоха Филип Димитров, Даниел Пехливанов и Мерт Нуриев.

Играчите на “Ботев" Гълъбово намалиха изоставането си две минути след подновяването на играта. Минута по-късно Бранимир Костадинов пропусна добра възможност за “драконите". В 50-та минута и Даниел Пехливанов пропусна пред вратата на втородивизонния тим.

След час игра Малин Орачев направи още три смени. Сонер Хюсеин, Валентино Макавеев и Константин Цветанов се появиха на местата Иван Коконов, Георги Динков и Александър Александров.

До края на мача футболистите на “Дунав" имаха инициативата на терена и в самия край на срещата Бранимир Костадинов увенча добрата си игра с нов гол оформяйки крайното 4:1.

Следващата контрола на “Дунав" е на 30 юни с “Витоша" Бистрица. Мачът е в Севлиево и започва в 18.00 часа.