Дунав започна с равенство летните контроли
Автор: Екип Ruse24.bg 11:40 / 24.06.2018Коментари (0)3998
© ФК Дунав
Дунав" стартира с равенство контролите от летния подготвителен период след 1:1 с “Етър". Мачът се игра на стадион “Ангел Кънчев" в Трявна.

Неофициален дебют за драконите направиха всички нови попълнения – Георги Динков, Иван Коконов, Борислав Балджийски, Ахмед Ахмедов, Александър Александров и Даниел Пехливанов.

Старши треньорът на “драконите" стартира мача със Станислав Антонов, Христо Лемперов, Мартин Ковачев, Георги Динков, Божидар Васев, Красимир Станоев, Петър Патев, Иван Коконов, Борислав Балджийски, Бранимир Костадинов и Ахмед Ахмедов.

Първата възможност в мача дойде в 3-та минута и бе за “Дунав" – Мартин Ковачев засече топката с глава след центриране от пряк свободен удар, но тя излезе в аут.

В 8-та минута “Етър" откри резултата. Чавдар Ивайлов стреля от пряк свободен удар, топката рикошира в стената и влезе във вратата на Станислав Антонов.

В 17-та минута Балджийски пробва силата на своя шут, но топката премина над вратата на “болярите". Новото попълнение на Дунав имаше нова възможност да вкара първи гол със синята фланелка в 25-та минута, но силният му шут срещна гредата на вратата на “Етър".

В самия край на първата част отново Балджийски бе в основата на изравнителния гол за “Дунав". Плеймейкърът на “драконите" центрира и играч на “Етър" изпрати топката в собствената си врата.

На почивката Малин Орачев извърши четири промени. Терена напуснаха Станислав Антонов, Христо Лемперов, Божидар Васев, Бранимир Костадинов и Иван Коконов. На техните места влязоха Веселин Добрев, Христо Попадийн, Преслав Петров, Александър Александров и Даниел Пехливанов.

След час игра Малин Орачев направи още три смени. Сонер Хюсеин, Мерт Нуриев, Валентино Макавеев и Константин Цветанов се появиха на местата Ахмед Ахмедов, Петър Патев, Мартин Ковачев и Борислав Балджийски.

В 80-та минута играчите на “Дунав" организираха добра атака, която завърши с удар на Христо Попадийн, но вратарят на Етър изби в корнер. Пет минути по-късно футболистите на Малин Орачев направиха бърза контраатака, топката попадна в Александър Александров, той шутира но топката отново бе отразена от стража на великотърновци.

Последното положение в мача се откри пред Сонер Хюсеин. Нападателят на “Дунав" шутира силно, но топката премина над вратата на “болярите".

Дунав игра в състав:

Станислав Антонов (46 – Веселин Добрев), Христо Лемперов (46 – Христо Попадийн), Мартин Ковачев (60 – Мерт Нуриев), Георги Динков, Божидар Васев (46 – Преслав Петров), Красимир Станоев, Петър Патев (60 – Константин Цветанов), Иван Коконов (46 – Александър Александров), Борислав Балджийски (60 – Валентино Макавеев), Бранимир Костадинов (46 – Даниел Пехливанов) и Ахмед Ахмедов (60 – Сонер Хюсеин).

Следващата контрола на “Дунав" е на 27 юни с “Ботев" Гълъбово. Мачът е в Мъглиж и започва в 18.00 часа.