Дунав нямаше сили да се противопостави на Лудогорец
Автор: Екип Ruse24.bg 20:06 / 04.12.2017Коментари (0)2717
© ПФК Лудогорец
Дунав не успя да се противопостави на шампиона Лудогорец и загуби с 0:2 гостуването си в мач от 19-ия кръг на Първа лига, който се игра на стадиона в Разград.

Треньорът на русенци Малин Орачев направи една единствена промяна в своя тим за разлика от загубата от Левски с 0:4. Алексей Ларин отстъпи мястото си на Петър Патев. Отново го нямаше Бирсент Карагарен. Той е със счупена ключица и ще започне тренировки след Нова година.

Любопитно е, че наставникът на Лудогорец Димитър Димитров и Орачев имат общо минало. От 1995 до 1997 г., Херо бе треньор на бившия защитник в Нефтохимик.

Първото по-сериозно положение се откри пред Лудогорец още в 4-ата минута. Тогава Лукоки центрира отдясно, а Марселиньо стреля с глава. Топката обаче не влезе във вратата, тъй като се отби във вдигналия своя крак Диян Димов.

В 16-ата минута Дяков намери добре Саша отдясно, той пусна към Кешерю, чийто силен удар бе спасен от Станислав Антонов. Секунди по-късно ситуацията се повтори. Този път Марселиньо стреля след пас на Саша, но право в Кешерю. Румънецът продължи към Саша, който обаче не уцели вратата.

В 21-ата минута домакините организираха отлична контраатака и Дяков изведе чудесно Мисиджан. Неговият изстрел бе спасен от Антонов.

В 34-ата минута крепостта на гостите падна. Дяков центрира отдясно, Саша опита да играе с топката и тя попадна в Марселиньо. Той би с левия крак и откри резултата - 1:0.

Минутка по-късно интригата в срещата приключи. Лукоки центрира отдясно към Марселиньо, който този път бе точен с глава - 2:0.

Последва ново избухване на "орлите". Първо Дяков изведе Лукоки, но ударът му бе спасен. При добавката капитанът би технично, но в аут.

През втората част нещата на терена не се промениха и отново разградчани доминираха. Те стигаха лесно до положения, но не ги завършваха подобаващо. Пропуски направиха Натанаел и Клаудиу Кешерю.

В 58-ата минута Димитър Димитров извади от игра автора на двете попадения Марселиньо, за да го запази за решителната среща с Хофенхайм.

В 63-ата минута Дунав можеше да стигне до много красив гол. Първо Шопов опита странична ножица, топката обаче се озова в резервата Димитър Георгиев, който пък би ала Пиола, която обаче не попадна в целта. В 80-ата минута Будинов стреля мощно от фаул, но Ренан изби.

До края на мача интересни положения пред двете врати липсваха. Това бе първи успех на Лудогорец над Дунав в Разград на ниво Първа лига.

ЛУДОГОРЕЦ - ДУНАВ (РУСЕ) 2:0

1:0 Марселиньо (35')
2:0 Марселиньо (36')

Лудогорец: Ренан дос Сантос, Натанаел, Игор Пластун, Георги Терзиев, Лукас Саша, Светослав Дяков, Абел Анисе, Джоди Лукоки, Марселиньо (58 - Густаво Кампаняро), Върджил Мисиджан (66 - Вандерсон), Клаудиу Кешерю (87 - Жоао Пауло).

Дунав: Станислав Ангелов, Диян Димов, Христофор Хубчев (46 - Олексей Ларин), Михаил Милчев, Петър Патев, Васил Шопов, Карлос Жатоба, Божидар Васев (63 - Димитър Георгиев), Юлиян Ненов, Бранимир Костадинов (84 - Андреас Васев), Мирослав Будинов.

Жълти картони: Светослав Дяков, Натанаел (Лудогорец); Божидар Васев, Карлос Жатоба, Мирсолав Будинов (Дунав).