Спортните новини: Днес (1) | Вчера (2)
Гришо почна с блестяща победа в Лондон!
Автор: Екип Ruse24.bg 18:43 / 13.11.2017Коментари (5)1809
©
Григор Димитров започна блестящо участието си във финалите на АТР в Лондон. Най-добрият български тенисист победи австриеца Доминик Тийм с 6:3, 5:7, 7:5 в първия си мач от Група "Борис Бекер".

Двубоят в "О2 Арена" бе изключително драматичен и продължи 128 минути. С успеха си Гришо прибави 200 точки към своя актив за световната ранглиста, където в момента е №6.

В първия сет имаше само един пробив и той бе за Димитров. При 3:2 в негова полза нашето момче се възползва от колебливата игра на австриеца и това бе достатъчно, за да затвори частта при 6:3.

Във втория сет всеки един от тенисистите взимаше своето сервиране и резултатът вървеше гейм за гейм до 6:5 в полза на Тийм. Точно тогава австриецът, който е поставен под №4 в турнира, проби на нула сервирането на Димитров и изравни сетовете.

Драмата в решаващия трети сет започна в 7-ия гейм, когато при резултат 3:3 Григор Димитров отново проби съперника си и след това затвърди пробива за 5:3. Точно когато сервираше за мача хасковлията допусна пробив и Доминик Тийм се върна в двубоя след 5:5.

Гришо обяче показа по-здрави нерви и отново проби противника си, а след това сервира успешно и за мача, затваряйки третия сет със 7:5.