Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
Григор Димитров с летящ старт в Париж
Автор: Екип Ruse24.bg 22:53 / 01.11.2017Коментари (0)2030
©
Григор Димитров се класира за третия кръг на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Париж с награден фонд от 4.5 милиона евро.

Поставеният под №6 българин победи с 6:4, 6:4 французина Ришар Гаске за 84 минути на корта.

Така най-добрият български тенисист спечели за трети пореден път без загубен сет срещу този съперник. Григор изигра перфектен мач, в който не загуби нито веднъж подаването си.

На 1/8-финалите Гришо ще играе срещу американския гигант Джон Иснър, който се слави с мощния си и тежък за отразяване сервис. Иснър е финалист в турнира от миналата година.

Григор и американецът имат два мача в общия си баланс и делят по победа. В последната среща нашият постигна чист успех на Мастърса в Синсинати тази година, където по-късно спечели и дебютна титла на турнир от такава категория.

Срещата между Димитров и Иснър е в четвъртък, като двубоят е трети по програма на централния корт и започва непосредствено след сблъсъка Тийм - Вердаско, който е с начален час не преди 13:30 ч. българско време.