Спортните новини: Днес (3) | Вчера (0)
Дунав отказа бързо Септември и продължава за Купата
Автор: Екип Ruse24.bg 20:55 / 25.10.2016Коментари (0)802
© ФК Дунав
Футболистите на "Дунав" победиха "Септември" в София с 2:0 в мач от 1/8-финалите на турнира за Купата на България.

Двубоят се игра на стадиона в столичния квартал "Драгалевци". Главен рефер бе Георги Николов Кабаков, а негови помощници - Мартин Веселинов Маргаритов и Мартин Емилов Венев. 4-ти съдия е Никола Антонов Попов. Съдийски наблюдател - Кирил Манолов Лозанов.

Срещата бе наблюдавана от члена на изпълкома на БФС и отговорник за националните отбори Емил Костадинов и шампиона на Германия с "Кайзерслаутерн" през 1998 г. Мариян Христов.

Ето най-интересното по минути:

5 мин. - главният съдия Георги Кабаков направи устна забележка на Антон Огнянов за остро влизане в краката на Божидар Кацаров.

6 мин. - Атанас Атанасов центрира отляво и Мирослав Будинов засече топката от 7-8 метра, но я прати над вратата на "Септември".

13 мин. - Гол за "Дунав" Русе. Атанас Атанасов прати с далечен удар топката под напречната греда на домакинската врата за 1:0 за "драконите".

18 мин. - Втори гол за "Дунав" Русе. Огнянов подаде късо към Атанас Атанасов от ъглов удар, левият защитник на русенския отбор центрира и Васил Шопов удвои - 2:0 за гостите.

26 мин. - Смяна в отбора на "Дунав" Русе. Авторът на гол и асистенция до момента Атанас Атанасов отстъпва мястото си на Николай Колев.

33 мин. - Положение пред вратата на "Дунав". Костадин Аджов засече с глава центриране от пряк свободен удар, но прати топката встрани от вратата.

45 мин. - 1 минута добавено време на първата част.

45 + 1 мин. - Перспективна атака на "Дунав" разиграна между Антон Огнянов и Мирослав Будинов бе прекъсната от последния съдийски сигнал на главния рефер Георги Кабаков.

46 мин. - Започна второто полувреме на стадиона в столичния квартал "Драгалевци". Смяна е извършена в състава на "Септември" София. Иван Тилев заменя Петър Василев.

53 мин. - Дузпа за "Септември" София. Вратарят на "Дунав" Станислав Антонов излезе неразчетено и фаулира Костадин Аджов. Зад топката застана централният нападател на домакините Асен Чандъров, който стреля в долния десен ъгъл, но русенският страж се реваншира за грешката си и отрази с крак удара от бялата точка. Така резултатът остана непроменен.

57 мин. - Втора смяна в отбора на гостите. Капитанът на националния отбор на Таджикистан Нуриддин Давронов заема мястото на Самир Аясс.

62 мин. - Центриране отдясно пред вратата на "Дунав". Благой Наков засече отблизо топката с глава, но я прати встрани от русенската врата.

65 мин. - Атака на "Дунав" отдясно завърши с шут по тревата на Мирослав Будинов, но вратарят Валентин Галев изби в ъглов удар.

69 мин. - Втора смяна в състава на "Септември". Излиза Благой Наков. На неговото място в игра влиза Здравко Димитров.

75 мин. - Трета последна смяна в отбора на "Дунав". На мястото на Васил Шопов в игра се появи Янислав Иванов.

76 мин. - Главният рефер Георги Кабаков показа жълт картон на Бранимир Костадинов за симулация в наказателното поле на домакините.

79 мин. - И нападателят на "Септември" Асен Чандъров заслужи жълт картон след опит за симулация.

84 мин. - Поредна добра проява на дунавския страж Станислав Антонов, който прояви страхотен рефлекс и отрази опасен удар на Костадин Аджов.

85 мин. - Жълт картон получи бранителят на "драконите" Искандар Джалилов.

89 мин. - Атрактивно изпълнение на странична ножица на Аджов прати топката над дунавската врата.

90 мин. - Здравко Димитров стреля от наказателното поле, но също над рамката пазена от Станислав Антонов.

90 + 2 мин. - Отново Здравко Димитров засече центриране отдясно, но Антонов запази вратата си суха с акробатичен плонж.

Край на мача - "Дунав" победи "Септември" в София и се класира на 1/4-финалите в турнира за Купата на България.

"Септември" София: Валентин Галев, Васил Добрев, Петър Василев (46 мин. - Иван Тилев), Георги Купенов, Асен Чандъров, Янко Ангелов, Божидар Кацаров, Богомил Дяков, Стоян Предев, Благой Наков (69 мин. - Здравко Димитров), Костадин Аджов.

"Дунав" Русе: Станислав Антонов, Искандар Джалилов, Михаил Милчев, Тайнур Марем, Атанас Атанасов (26 мин. - Николай Колев), Диян Димов, Самир Аясс (57 мин. - Нуриддин Давронов), Бранимир Костадинов, Антон Огнянов, Васил Шопов (75 мин. - Янислав Иванов), Мирослав Будинов.

Впечатляващо! България с три тенисистки в Топ 20 в световната ранглиста за девойки
Григор Димитров с риск да изпадне от Топ 10
Нургюл Салимова изпусна победа, но намали разликата с първата на Турнира на претендентките