Спортните новини: Днес (1) | Вчера (2)
Победен завършек на първенството за "драконите", срещат Сливнишки герой за КАФЛ на "Ивайло"
Автор: Екип Ruse24.bg 10:15 / 28.05.2015Коментари (0)574
©
"Дунав" победи с 2:1 при гостуването си на "Суворово" в последния си мач от първенството на Североизточната "В" група за сезон 2014/2015.

"Драконите" играха без контузения Михаил Милчев, а Ивайло Раденцов и Георги Чакъров получиха почивка в началото. Въпреки това те диктуваха през по-голямата част от време случващото се на терена и заслужено отбелязаха първи. Йордан Димитров завърши точно атака на русенския тим в 27-та минута.

5 минути по-късно обаче изливащият се над Суворово порой наложи прекъсване на срещата за около 20 мин. След подновяването на играта до края на първото полувреме до ново попадение не се стигна.

През втората част момчетата на Веселин Великов продължиха да са по-активни и изпуснаха на няколко пъти да увеличат аванса си. Вместо това бившият играч на дунавци Даниел Венков изравни за 1:1 в 70-та минута.

Само 8 мин. по-късно обаче отново Йордан Димитров отбеляза за гостите и оформи крайния резултат - 2:1 за "Дунав".

ФК "Дунав" Русе: Цветомир Цанков, Николай Парнаров, Мартин Димов, Атанас Атанасов, Мартин Иванов (Ивайло Раденцов), Светослав Читаков,
Диян Димов, Андреас Васев, Николай Колев, Йордан Димитров (Георги Чакъров), Мирослав Будинов.

С този успех дунавци събраха актив от 85 точки и голова разлика 121:11, което им донесе първото място в класирането на Североизточната "В" група и преднина от 9 точки пред втория "Черноморец" Балчик.

Междувременно стана ясен съперникът на "драконите" във финалния мач от турнира за Купата на Аматьорската футболна лига. Това се случи, след като "Сливнишки герой" победи във втория полуфинал от надпреварата "Бдин" Видин с 5:0 на стадион "Огоста" в Монтана. Припомняме, че в първия полуфинал преди седмица русенският отбор победи "Димитровград" с 5:0 на стадион "Христо Ботев" в Габрово.

Битката за трофея ще бъде на стадион "Ивайло" във Велико Търново на 3 юни, сряда, от 18 ч.