"Дунав 8806“ поведе с 2:0 победи във финалната серия на НБЛ
Автор: Екип Ruse24.bg 08:31 / 27.04.2015Коментари (0)1025
©
"Дунав 8806" победи "Нефтохимик 2010" със 72:66 (21:25, 18:14, 18:16, 15:11) във втория мач от финалната серия на плейофите в шампионата на НБЛ-жени. Двубоят се игра в зала "Бойчо Брънзов" в Бургас.

Домакините започнаха по-добре срещата, като отново Борислава Христова откри резултата с точна стрелба отблизо за 2:0. Бургаският тим владееше инициативата през първата част и в нейния край водеше с 4 точки за 25:21.

Няколко обрата белязаха подновяването на играта. Дунавки бяха по-настоятелни, но домакините успяваха да скъсяват дистанцията и на полувремето резултатът бе равен 39:39.

Носителките на Купата на България от "Нефтохимик 2010" поведоха набързо с 5 точки след почивката, но "сините феи" отново изравниха. Последваха нови обрати, а 10 минути преди края таблото показваше 57:55 за дунавки.

Напрежението от голямото значение на този двубой си пролича в четвъртата част, в която не липсваха грешки и от двете страни. Момичетата на Георги Божков обаче се оказаха с по-здрави нерви в решаващите последни минути и се поздравиха със заслужен успех.

Най-резултатна за победителките бе Жаклин Златанова, която записа дабъл дабъл със 17 точки и 10 борби. С 13 точки се отличи Радостина Димитрова, Кристина Сантяго реализира 11 точки, а Виолина Кочева добави 10.

Така дунавки поведоха с 2:0 победи в преследването на четвърта поредна и общо пета шампионска титла в своята история. Серията се играе до 3 победи от 5 срещи. Според програмата серията се мести в Русе като мач номер 3 и мач номер 4 са на 27 и 28 април от 18 ч. в зала "Дунав".