Спортните новини: Днес (3) | Вчера (2)
Дунав Еконт загуби и втория мач от финалната серия с Лукойл Нефтохимик
Автор: Екип Ruse24.bg 18:55 / 09.05.2010Коментари (4)2148
© Ruse24.bg
Баскетболистките на Дунав Еконт загубиха и втория мач от финалната серия срещу Лукойл Нефтохимик, който бе отложен заради ексцесии в Русе и се игра на неутрален терен във Варна.

Бургазлийки постигнаха краен резултат от 84:80 в своя полза. Те поведоха макар с точка още първата четвърт с 24:23. Във втората част символичните гости отново бяха по-добри и увеличха преднината след 19:17. След почивката баскетболистките на Лукойл Нефтохимик показаха уникална игра и напълно заслужено спечелиха с 24:14 третата четвърт. Едва в послената част на двубоя русенки дадоха отпор, но той не бе достатъчен, за да наваксат изоставането и след 17:26 в полза на символичните домакинки бе достигнат и крайния резултат от 84:80.

Най-точна за бургазлийки бе Анджела Тисдейл, която донесе 23 точки на тима си. За русенки пък с 21 точки класацията оглави Даниел Бъргин.

Следващият двубой е на 12 май (сряда) в зала "Бойчо Брънзов" в Бургас от 17:30 ч.

0

"Състезателките от Дунав се опитаха да стигнат до обрат, но успяха само да намалят до 80:84 в края. Анджела Тисдейл беше най-рeзултатна за Лукойл с 23 точки. Вера Перостийска добави 20 точки, 15 борби и 6 асистенции, а също наниза Фрида Айли 20 точки." . Гледам резултата на Вера Перостийска- доста добре за тежко контузен състезател със счупен нос и почти напълно изтекла кръв. Чудесата на съвременната медицина нямат край!