Дунав падна от кипърския АЕЛ с 28 точки
Автор: Екип Ruse24.bg 12:42 / 08.01.2010Коментари (4)2418
© fibaeurope.com
Шарел Алън в борба с Биляна Пешович от АЕЛ
Единственият български представител в евротурнирите този сезон, Дунав Еконт, е пред отпадане от турнира Еврокъп. Вицешампионките на България претърпяха много тежка загуба при гостуването си на КВ Империал АЕЛ в Кипър в първи двубой от 1/16 финалите на надпреварата. Домакините бяха безапелационни и спечелиха с 93-65, правейки по този начин изключително тежка задачата на Дунав във втория мач.

АЕЛ започна силно и поведе с 10-3, но българките бързо изравниха за 12-12. До края на първата част срещата продължи да е равностойна, но все пак домакините успяха да дръпнат с 22-16 след десет минути игра.

Още в началото на втората част преднината на АЕЛ стана двуцифрена. Кипърският отбор поведе с 31-20 и продължи да поддържа добрия си аванс. Дунав върна един кош след това, но до края на полувремето разликата АЕЛ успя да натрупа комфортна преднина. След 20 минути игра тя стигна до цели 17 точки и нещата за българките не изглеждаха добре.

След почивката двата отбора заиграха малко по-добре в защита и не бележеха много. Дунав успя да свали единствено до 12 точки пасива си, но домакините не позволиха повече и увеличиха на 20 точки своя аванс в края на частта.

През последните десет минути разликата вече стана катастрофална. АЕЛ продължи да играе сериозно и благодарение на доброто си нападение успя да увеличи с още 8 точки преднината си и да вземе аванс от цели 28 точки преди втория мач в Русе.

Биляна Пешович и Далиборка Вилипич станаха най-резултатни за победителките с по 25 точки. Шамик Холдсклоу добави 17 и 9 борби, а Неда Джурич вкара 13.

От отбора на Дунав добри думи заслужават Шарел Алън и Елена Йоловска. Американката завърши с 16 точки и 7 борби, докато българката с 14 точки, 4 борби и 4 асистенции.

Следващия четвъртък от 18.00 часа е вторият двубой между двата тима. Срещата ще се състои в Русе, а Дунав ще се опита да заличи тази неприятна разлика.

Източник: bulgarianbasket.com